zywkowo_wierzbyUWAGA! ZMIANA TERMINU! Wierzby tniemy tydzień później.

Zapraszamy do bardzo oryginalnego spędzenia czasu w Żywkowie! Będziemy ogławiać wierzby w czynie pod kryptonimem "Akcja Wierzba IV". Nie widzieliście trójki? To nic, można ją streścić w jednym zdaniu - jedno wielkie... zresztą poczytajcie relacje na stronie PTOP. Akcja będzie trwała 22 i 23 lutego 2013, można się dołączyć w każdej chwili. Zapewniamy darmowy nocleg, krioterapię oraz ognisko z poczęstunkiem po pracy.

opaZapraszamy wszystkich znudzonych życiem w mieście i lubiących „zdrowo” się zmęczyć na akcję "Rozłup dechę!". Pora się ruszyć  Panowie i Panie i pokazać co się potrafi - kolejna akcja w Żywkowie, tym razem cięcie, rąbanie i piłowanie drewna na opał w poniedziałek dnia 04.06.2012r. Wszystkich chętnych zapraszamy już od godziny 9.00 w gospodarstwie rolnym PTOP (Żywkowo 7). Mimo, iż zapewniamy dla uczestników 2 piły motorowe i 2 siekiery to zachęcamy do zabrania własnego sprzętu, dzięki czemu pójdzie sprawniej.

wierzbaNa przekór przesądom 13 lutego 2012 r w Żywkowie na Warmii odbędzie się trzecie już spotkanie miłośników ogławiania wierzb. Do ogłowienia pozostało nam co prawda niewiele wierzb, ale dobre tradycje trzeba kontynuować, więc i w tym roku ogławiania nie może zabraknąć. W programie ogławianie wierzb, sprzątanie skutków ogławiania (drewno i gałęzie), przygotowanie żywokołów do nowych wierzbowych nasadzeń, a na koniec wspólna biesiada przy ognisku, kiełbaskach i gorących napojach. Zapewniamy mile spędzony czas, kiełbaski na ognisko, gorące napoje i moc wrażeń.

akcja_wierzba_4_5Wbrew wszelkim opiniom na temat złośliwości jakże pięknej daty 13.02.2012 roku odbyła się kolejna edycja akcji wierzba, oczywiście zlokalizowana w Żywkowie. Zaplanowane było ogłowienie 3 dużych wierzb, a w konsekwencji spalenie drobnych gałęzi na ognisku oraz pocięcie, porąbanie i przewiezienie grubszych gałęzi na teren gospodarstwa. Plan został wykonany w 100 %. Na placu akcji stawili się z werwą pracownicy Regionalnego Biura z Olsztyna (Seba, Andrzej, Aga i ja), o zarządcy gospodarstwa (Piotrze) nie mówię bo to przecież oczywiste...oraz nasza nadzieja i siła w osobie Lucjana Kleinschmidta i Jerzego Łaźniewskiego.

Małe podsumowanie akcji w liczbach:

  • 12 uczestników akcji (rekord akcji wolontariackich PTOP w 2010!);
  • 3 dni dobrej zabawy w miłej atmosferze przy pożytecznej pracy;
  • 1 czterolistna koniczynka (znaleziona na łące podczas wkopywania pali);
  • 596 opalonych pali;
  • 343 wbite (wkopane) pale;
  • 1411 metrów bieżących ogrodzenia;
  • i chyba najważniejsze założenie akcji ? powstrzymanie 33 zwierzaków PTOP przed ucieczką z naszego kraju

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 sekretariat@ptop.org.pl

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 smenderski@ptop.org.pl

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 zywkowo@ptop.org.pl

   Nasz newsletter wysyłamy przez   Freshmail logo