wydawnictwa

Zapraszamy do pobierania materiałów edukacyjnych.

Pobierz: Karty pracy Bialowieża

 

Karty pracy Bialowieza

Ptaki PugacewiczaZapraszamy do korzystania z elektronicznej wersji historycznej już książki Eugeniusza Pugacewicza, dokładnie opisującej awifaunę lęgową Puszczy Białowieskiej.

zipPtaki legowe E.Pugacewicz.zip

okladkaZapraszamy do pobrania naszego kalendarza na 2017r.

 pdfKalendarz2017r.pdf

płytki czekająTytuł brzmi jakbyśmy nakręcili część drugą filmu, kolejne części są jednak najczęściej słabsze od oryginału. A z oryginału jesteśmy naprawdę dumni. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem filmem KRAINA 1000 BOCIANÓW zdecydowaliśmy o dodruku płyt z filmem. Niestety nakład wykonany w ramach projektu szybko się wyczerpał i musieliśmy wykonać dodatkowe kopie z własnych środków. W związku z tym nie możemy już prowadzić dystrybucji darmowej. Obecnie koszt płyty wynosi 15 zł, cena obejmuje koszt powielenia płyty, opakowania w przeliczeniu na sztukę, wysyłki listem poleconym oraz podatek. Płyty wyglądają równie atrakcyjnie jak pierwsze wydanie, są w oryginalnym zalaminowanym pudełku. Jeżeli jesteście zainteresowani otrzymaniem płyt to prosimy o przelew na konto Bank PEKAO SA O. w Białymstoku 08 1240 5211 1111 0000 4921 4273 w wysokości 15 zł za jeden film, w tytule należy wpisać FILM KRAINA 1000 BOCIANÓW 1 szt., prosimy liczbę sztuk podać odpowiednio do zamówienia. Właściciel rachunku: POLSKIE TOWARZYSTWO OCHRONY PTAKÓW, ul. KOLEJOWA-WEJMUTKA, 17-230 BIAŁOWIEŻA. W przypadku zamówienia większej liczby egzemplarzy cena za sztukę pozostaje niezmienna - 15 zł. Na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. proszę o informację o zamówieniu i podanie adresu do wysyłki. Potwierdzę mailowo otrzymanie przelewu i wyślę płytę. Jeżeli życzycie sobie fakturę to proszę o taką informację i podanie danych do wystawienia faktury. ZACHĘCAMY!

PTOP_ksiazkaPublikacja ta podsumowuje nasze działania w zakresie czynnej ochrony torfowisk wysokich w woj. warmińsko-mazurskim. Znajdują się w nim opisy torfowisk Gązwa, Sołtysek i Zielony Mechacz z wyszczególnieniem siedlisk "naturowych". Ponadto publikujemy w niej wyniki krótkotrwałego monitoringu wykonanych działań.

pdf Ochrona_i_renaturyzacja_torfowisk.pdf (13.39 MB)

"Wśród trzcin i wód" jest trzecim z kolei albumem Włodzimierza Puchalskiego z czterotomowej Zielonej serii, który Lasy Państwowe wydały w formie albumu zdjęć wraz z audiobookiem.

Tytuł ukazał się w 1955 r. i od tamtej pory nie był wznawiany. Podobnie jak Bezkrwawe łowy i Wyspa kormoranów - wydane wcześniej przez Lasy Państwowe książki tego autora - Wśród trzcin i wód odtworzone zostało w formie i układzie z lat 50. Poszukiwania zdjęć do książki trwały prawie dwa lata, ale dzięki temu udało się odszukać niemal wszystkie oryginalne negatywy. Zeskanowano je, a otrzymane w formie plików pozytywy poddano cyfrowej rekonstrukcji, usuwając z nich rysy, ślady po kurzu oraz ubytki w obrazie. I w ten oto sposób ów długotrwały i mozolny proces pozwolił na zaprezentowanie zdjęć Mistrza w nowej, lepszej jakości, co mogą Państwo sami ocenić oglądając album.

Obecnie w fazie produkcji znajduje się W krainie łabędzia - ostatni, czwarty tom Zielonej serii Włodzimierza Puchalskiego. Ten tytuł w nowej formie ukaże się na początku października.

Audiobook (płyta CD z plikami mp3) to prawdziwa uczta dla słuchaczy, przed którymi ponad osiem godzin dźwiękowego obcowania z przyrodą i z ludźmi z czasów fotograficznych wypraw Włodzimierza Puchalskiego. Wystąpiło tutaj aż 36 odtwórców ról, wcielając się w 46 postaci przewijających się przez 20 opowiadań. Akcja książki rozgrywa się na przełomie lat 40. i 50. ubiegłego wieku w okolicach Milicza, Żmigrodu i Potaszni, wśród rozległych kompleksów trzcin i wód dolnośląskich Stawów Milickich. Napisane w wartkim tempie i charakterystycznym dla Puchalskiego stylu, opowieści wciągają słuchacza już od pierwszych chwil, kiedy to wypływają z żoną łodzią na spotkanie z pierwszymi gęsiami i budzącą się wiosną.

***

Poza tytułem Wśród trzcin i wód w księgarni Lasów Państwowych pod adresemwww.sklep.bedon.lasy.gov.pl dostępny jest cykl Filmoteka leśna. W jego ramach prezentowane są najlepsze filmy przyrodnicze, zrealizowane w ciągu ostatnich lat przez Lasy Państwowe. To między innymi takie tytuły, jak: Moczary i uroczyska, Rok w puszczy, Las potrzebuje drewna, Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasu czy Leśny przewodnik po Bieszczadach. Filmy dostępne są w zestawach po 3 tytuły na jednym DVD.

Miłośników ptaków ucieszy zapewne fakt, że znów pojawił się nieobecny przez ostatnie miesiące na rynku popularny tytuł Jaki to ptak. Dotychczas były to 4 płyty do rozpoznawania głosów ptaków, a na każdej znajdowało się po 40 głosów, które lektor opisywał tak, by można je było odróżnić w terenie. Teraz głosy wszystkich 160 gatunków ptaków umieszczone zostały na jednej płycie w postaci plików mp3.

Cały czas seria Jaki to ptak dostępna jest również w języku angielskim. Box płytowyWhat’s That Bird to zupełnie nieobcojęzyczne głosy ptaków z angielskim lektorem oraz głosy ssaków i płazów z piątej w zestawie płyty The Secrets of the Primeval Forest.

Fragment audiobooka:

https://www.youtube.com/watch?v=4GabjVxJabE

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 sekretariat@ptop.org.pl

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 smenderski@ptop.org.pl

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 zywkowo@ptop.org.pl

   Nasz newsletter wysyłamy przez   Freshmail logo