Skip to main content

Kalitnik (Niecka Gródecko-Michałowska)

Stacja terenowa PTOP

Kalitnik, to mała wioska w gminie Michałowo, w powiecie białostockim, w województwie podlaskim. Kilka domów wraz z zabudowaniami gospodarczymi otoczonych lasami Puszczy Knyszyńskiej i łąkami torfowisk Niecki Gródecko-Michałowskiej. W sąsiedztwie znajdują się 3 rezerwaty przyrody: "Gorbacz", "Rabinówka" i "Jezioro Wiejki".

Siedlisko o powierzchni ok. 1 ha wraz ze starym kilkudziesięcioletnim domem zakupiliśmy późną wiosną 2003 r. Działka była bardzo zaniedbana i zarośnięta. Mnóstwo śmieci, stare fundamenty po nieistniejących budynkach i rozwalająca się piwnica. Przez lata pracownicy, przyjaciele i wolontariusze PTOP pracowali wokół domu aby doprowadzić miejsce do porządku. W 2011 roku oddaliśmy do użytku wyremontowany budunek mieszkalny i od tego momentu Stacja Terenowa w Kalitniku zaprasza w swoje podwoje wolontariuszy chcących aktywnie chronić podlaską przyrodę.

 pdf Regulamin Stacji Terenowej PTOP w Kalitniku.pdf

Osoba odpowiedzialna: Roman Kalski

te. 85 664 22 55 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stacja Terenowa Kalitnik zimąStacja Terenowa Kalitnik latemDom w kwiatach

 

 

 

Kalitnik fot. Marcin DominówBudynek gospodarczyWioska Kalitnik