Skip to main content

Członkostwo

Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (PTOP) jest pozarządową organizacją zrzeszającą osoby zainteresowane poznawaniem i ochroną ptaków. Członkiem PTOP może być każdy kto potwierdzi pisemnie w deklaracji chęć realizowania celów Towarzystwa oraz opłaci składkę członkowską. Wypełnioną i podpisaną deklaracje członkowską należy wysłać na adres: Sekretariat PTOP, ul. Ciepła 17, 15-471 Białystok.

Decyzję o przyjęciu nowego członka PTOP podejmuje Zarząd. Zgodnie ze Statutem PTOP członkostwo w PTOP rozpoczyna się z dniem powzięcia uchwały Zarządu o przyjęciu członka zwyczajnego. Uchwała o przyjęciu bądź odmowie przyjęcia członka zwyczajnego zostanie podjęta po złożeniu deklaracji i uiszczeniu składki, na najbliższym posiedzeniu zarządu PTOP.

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia mogą być członkami PTOP za zgodą przedstawicieli ustawowych.

W celu otrzymania formularza deklaracji członkowskiej prosimy o kontakt Sekretariatem PTOP drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wysokości składek członkowskich:

20 zł składka ulgowa – dotyczy dzieci, młodzieży, studentów do 24 roku życia, emerytów,

40 zł składka normalna – dotyczy dorosłych,

60 zł składka rodzinna – dotyczy dowolnej grupy (minimum 3 osoby), która liczy nie więcej niż dwie osoby dorosłe (liczba dzieci nie jest ograniczona) i która będzie otrzymywać materiały PTOP na jeden, wspólny adres.

Składkę należy opłacać co 12 miesięcy.