dublet 2017 6

W minioną sobotę dobrnęliśmy do końca organizacji pięciu tygodniowych spotkań z wolontariuszami w Kalitniku. Kolejny raz trafiliśmy w wymarzoną pogodę, tym bardziej, że ostatnio wciąż padało i nieźle wiało. Jedynie wieczory i noce przypominały nam, że tak naprawdę minęło już lato.
Ostatnia grupa wolontariuszy była bardzo silnym zespołem, który dołożył niezłą cegiełkę do obecnego wyglądu Stacji Terenowej PTOP.
Wśród wykonanych prac było:
- uporządkowanie powalonego jesiona, który spadł na nasze siedlisko podczas ostatnich wiatrów, porąbanie drewna i ułożenie jego w drewutni,
- opalenie (dolna część) słupków na ogrodzenie przydomowe oraz oczyszczenie i pomalowanie słupków (górna część),
- wybudowanie ogrodzenia drewnianego z żerdzi na jednym z pastwisk konika polskiego,
- wybudowanie bramki i głównej bramy na działkę, gdzie przechowywane są bele siana dla koni,
- odnowienie schodów na gankach poprzez ich oczyszczenie i przemalowanie,
- odkrzaczenie drogi dojazdowej do działek użytkowanych przez PTOP.
Prace nasze objęły też umycie okien w stacji przed zimą i wypranie firanek oraz zasłon. Dzięki obecności „złotej rączki” – Pana Błażeja naprawiono parę usterek hydraulicznych w stacji. W międzyczasie wypielono też kilka grządek z kwiatami przed stacją.
W środowy wieczór wolonatriusze mieli okazję uczestniczyć w schwytaniu koników, które uciekły nam z pastwiska i zawitały na podwórko Pana Aleksandra. Akcja schwytania koni i doprowadzenia ich na pastwisko skończyła się około 21.00, przy temperaturze powietrza 8oC, samo ogrodzenie naprawiane było zaś do godziny 23.00.

Popołudniami wolonatriusze nagminnie chodzili na grzyby co zaowocowało pełnymi koszami. Prawdziwki z Kalitnika w wigilijnym barszczu będą w tym roku u niejednego naszego wolontariusza ;-).

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom workcampu za ogromną pracowitość i pomoc oraz za przemiłą przyjacielską atmosferę.
Już dzisiaj serdecznie Was zapraszamy do Kalitnika w następnym roku.

Prace porządkowe przy jesionie.Oczyszanie schodów, które nastepnie zostaną pomalowane.Przerwa na kawę i coś słodkiego.Okorowywanie słupków na ogrodzenie rabaty przed domem.Stos drewna ułożona w drewutni.Grzyby, grzyby, grzyby ...Budowa bramki na łąkę gdzie przechowywane jest siano dla koni.Zreperowana brama wjazdowa.To oczywiście nie wszyscy wolontariusze, ale z pewnością Ci najsilniejsi ;)  Sprzątanie terenu po zwalonym jesionie.Przygotowywanie opału na zimę.Opalanie słupków.Pielenie grządek.Nowe ogrodzenie. Malowanie słupków na ogrodzenie rabaty kwiatowej.

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 sekretariat@ptop.org.pl

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 smenderski@ptop.org.pl

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 zywkowo@ptop.org.pl

   Nasz newsletter wysyłamy przez   Freshmail logo