dublet 2017 6

Budowa odłowniW minioną sobotę skończyliśmy kolejny przeuroczy jakże workcamp w Kalitniku. Przez 6 dni pobytu uczestnicy spotkania m.in. uporządkowali pomieszczenia w drewnianej wiacie (zarzucili na strych liczne ilości desek, deseczek, słupków), a tym samym przygotowali miejsce na ustawienie maszyn rolniczych pod dachem na okres zimowy. W jednej z części wiaty wygospodarowaliśmy też miejsce na ułożenie drewna na opał. Mężczyźni wykonali w pierwszej kolejności konstrukcję podtrzymującą drewno, a następnie zimowy opał został ułożony w pokaźnym stosie pod dachem wiaty. Przez następne dwa dni zajęliśmy się budowaniem odłowni na jednej z PTOPowskich łąk pod Gródkiem, gdzie od paru miesięcy wypasane są koniki polskie. Spotkanie zakończyliśmy pracami związanymi z przygotowaniem materiału na ogrodzenie w pobliżu pierwszej kalitnickiej rabaty kwiatowej. Prace te polegały na dokładnym wyczyszczeniu słupków, które w przyszłym tygodniu zostaną pomalowane przez nowych wolontariuszy, a następnie miejmy nadzieje w przyszłym roku ustawione w ogrodzie, jako element ogrodzenia.

Najmłodsi uczestnicy spotkania zajęli się tym razem koszeniem trawy wokół domu i innych budynków gospodarczych.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom workcampu za doskonałe pomysły, ambitne podejście do realizacji zaplanowanych do wykonania prac w terenie i przede wszystkim za doskonały humor oraz wciągające wieczorne rozmowy ;-)

Pamiętajcie o nas w przyszłym roku !!!

Czyszczenie słupków na ogrodzenie ogródka przydomowegoDrewno ma już swoje miejsceGrzybobranie w wydaniu wolontariuszekJeszcze troszeczkę i bedzie koniecKoszenie trawyNowy koziołek do pracy dla wolontariuszy. Fot. Ania AndrakaPożegnalne ognioskoPrzygotowywanie miejsca na złożenie drewna w wiacie na opałRozładowywanie żerdzi i słupków na odłownię. Fot. Ania AndrakaSprzątanie wiatyUkładanie drewna w wiacieUrodzinowe tiramisu. Fot. Ania AndrakaWpijanie słupków na odłownię dla koników polskich

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 sekretariat@ptop.org.pl

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 smenderski@ptop.org.pl

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 zywkowo@ptop.org.pl

   Nasz newsletter wysyłamy przez   Freshmail logo