slide-rybitwy-2

img_9801Zima odpuszcza i nie wiadomo czy do wiosny wróci, zatem proponujemy Wam zapowiadaną wcześniej akcję koszenia pryzm w rezerwacie "Polder Sątopy-Samulewo" w edycji zimowej. To prawdopodobnie ostatnie dni, kiedy bezpiecznie będzie można dotrzeć do pryzm po lodzie. Praca zapowiada się przyjemna, bo duży poziom wody i gruby lód ułatwi nam dortarcie do każdej pryzmy. Potrzebujemy tylko i aż Waszej pomocy, czyli wszystkich którzy czują się na siłach pokosić trzcinę w warunkach zimowych. Meteorolodzy zapowiadają na ten dzień słaby wiatr i temperaturę ok 0 st C. Co nieco więcej o akcji:

img_8305Serdecznie zapraszamy na zimową akcję w jesiennej (mamy nadzieję) aurze na wyspie na jeziorze Salęt Mały k. Mrągowa. Cóż będziemy robić tym razem? Jak zazwyczaj naszym celem jest kształtowanie odpowiednich siedlisk dla ptaków. Tym razem pracy jest naprawdę niewiele a przy okazji upieczemy wspólnie kiełbaskę na "neidzielnym ognisku dla rybitw".

6 Zgodnie z zapowiedziami, przymierzamy się do drugiego podejścia drugiej akcji koszenia pryzm w Sątopach. Prace wolontariackie w rezerwacie przyrody "Polder Sątopy-Samulewo" planujemy na 15.11.2013. Naszym celem jest koszenie pryzm, na których gniazdują śmieszki, rybitwy rzeczne, krwawodzioby i różnej maści kaczki*. Jeśli tego nie zrobimy, pryzmy zarosną trzciną i ptaki nie będą miały gdzie zakładać gniazd.

 

6Zapraszamy serdecznie na drugą edycję tegorocznych prac wolontariackich w rezerwacie przyrody "Polder Sątopy-Samulewo" która odbędzie się 12.09.2013. Naszym celem jest koszenie pryzm, na których gniazdują śmieszki, rybitwy rzeczne, krwawodzioby i różnej maści kaczki. Jeśli tego nie zrobimy, pryzmy zarosną trzciną i ptaki nie będą miały gdzie zakładać gniazd.

1Zapraszamy serdecznie na pierwsze 'pieleniokoszenie" na terenie rezerwatu Sątopy-Samulewo (gm. Bisztynek, powiat bartoszycki). Ten warmiński rezerwat to jedno z najciekawszych miejsc ornitologicznych, odwiedzane licznie przez wielu obserwatorów ptaków. Zimą zakończyliśmy tam budowę sztucznej wyspy dla rybitw oraz bagrowanie kłączy trzcin.

Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych wakacyjnej przygody na mazurskiej wyspie do wzięcia udziału w pierwszej Mazurskiej Robinsonadzie 2012! Akcja odbędzie się w dniach 26-27 lipca 2012 na wyspie położonej na jez. Salęt Mały (ok 10 km na północ od Mrągowa). W planie akcji przewidujemy:

- uprzątanie wyciętych zimą krzaków,

- pieczenie kiełbasek,

- kąpiele w jeziorze,

- nocleg na wyspie.

Naszym zadaniem jest przygotowanie wyspy do koszeń, które mają zachęcić rybitwy rzeczne do powrotu na wyspę. Jeszcze kilka lat temu była tam kolonia lęgowa tych ptaków. Przy okazji pełna integracja i korzystanie z uroków mazurskiego lata.

Zapewniamy: łódkę, kiełbaski na wieczorne ognisko, wodę i rękawice do pracy. Uczestnik powinien zabrać ze sobą ubranie robocze (+ nakrycie głowy!), kąpielówki, prowiant, namiot, karimatę, śpiwór. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt pod nr tel. 609 306 989 lub mejlem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zbiórka 26.07.2012 godz. 9.00 w miejscowości Ruska Wieś (camping „Seeblick”).

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 sekretariat@ptop.org.pl

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 smenderski@ptop.org.pl

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 zywkowo@ptop.org.pl

   Nasz newsletter wysyłamy przez   Freshmail logo