Zapisz się

Edukacja

Warsztaty dla wolontariuszy

25.04.2013

Warsztaty_wolontariuszy_4219 i 20 kwietnia zrealizowaliśmy pierwsze zadanie w ramach drugiego etapu projektu ochrony żółwia. Było to spotkanie w osobami zainteresowanymi pomocą przy ochronie tego gada. Na warsztatach herpetolog Grzegorz Górecki opowiadał o biologii tego gatunku, tłumaczył, jak żółwie się wyszukuje, jak obserwuje, aby robić to z jednej strony skutecznie, a z drugiej nieszkodliwie. Pojechaliśmy też w teren oglądać, jak wyglądają miejsca, w których żółwie żyją, skłądają jaj, jak budowle małej retencji zmieniają środowisko.

Więcej

 

Warsztaty dla nauczycieli

09.11.2012

Warsztaty_MIkoajki_4

20 października zorganizowaliśmy pierwsze warsztaty żółwiowe dla nauczycieli. Zaprosilismy uczących biologii i przyrody z okolic Pisza, Mrągowa i Szczytna - czyli terenów, gdzie żółwie można spotkać.

Więcej

   

Dlaczego chronimy żówia?

17.07.2012

IMG_0053
fot. M. Rębiś
Wprawdzie jesteśmy towarzystwem ochrony ptaków, ale i wszelką gadziną nie gardzimy.  I tak od początku 2012 roku PTOP rusza z kolejnym projektem: Ochrona żółwia błotnego (Emys orbicularis) w województwie warmińsko-mazurskim. Finansowany jest przez w 85% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt podobnie jak poprzedni (sponsorowany przez fundusz Life) ma zmierzyć się z problemem kurczącej się populacji tego gada. O co z tym chodzi?

Więcej

   
ckps_kuraki