6Zapraszamy serdecznie na drugą edycję tegorocznych prac wolontariackich w rezerwacie przyrody "Polder Sątopy-Samulewo" która odbędzie się 12.09.2013. Naszym celem jest koszenie pryzm, na których gniazdują śmieszki, rybitwy rzeczne, krwawodzioby i różnej maści kaczki. Jeśli tego nie zrobimy, pryzmy zarosną trzciną i ptaki nie będą miały gdzie zakładać gniazd.

W pierwszej tegorocznej akcji udział wzięło 5 osób a efekt jednodniowej pracy do wykoszona wyspa dla rybitw i 1 pryzma. Teraz wiemy już jak się do tego zabrać i plan jest na 10 pryzm :) Mile widziane osoby z kosami spalinowymi, ale każda para rąk się przyda, więc zapraszamy wszystkich. O akcji w skrócie:

- zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 609 306 989

- zbiórka 12.09.2013 o godz. 8.45 w Sątopach-Samulewie przy dworcu PKP

- zapewniamy rękawice do pracy i sprzęt (grabie, 3 kosy spalinowe, łódkę, paliwo do kos), dobry humor i mnóstwo ptaków wodno-błotnych nad głowami!

 ZAPRASZAMY!

Z przykrością informujemy, iż akcję musimy odwołać. Nawał obowiązków, który spadł na nas dzień przed akcją nas przytłoczył i nie jesteśmy w stanie przeprowadzić akcji w dniu 12.09.2013. Co się odwlecze to nie uciecze. Akcję na pewno wykonamy w późniejszym terminie.

 

Drukuj