dublet 2017 8

Drugi rok projektu dubeltowego realizowanego na terenie Puszczy Knyszyńskiej już za nami. Niestety tyle też czasu potrzebowaliśmy na uzyskanie pozwoleń na budowę. Ale już je mamy i dlatego z końcem minionego roku zaczęliśmy dużą inwestycję budowlaną, polegającą na zasypywaniu rowów melioracyjnych, remoncie istniejących przepustów, jak też budowie nowych przepustów, które w przyszłości umożliwią wjechanie sprzętu na łąki, które co roku kosimy oraz remoncie całkiem niemałego odcinka dróg gruntowych.

W pierwszej kolejności zajęliśmy się rowami w okolicach Gródka. W sumie zasypaliśmy już 1810 m rowów oraz dokonaliśmy konserwacji rowu na dł. 850 m. Konserwacja ta była warunkiem uzyskania zgody na zasypanie rowów, znajdujących się w graniach działek należących do PTOP.

Na jednej z działek, gdzie w sezonie wiosna-lato prowadzony jest wypas konika polskiego, wybudowaliśmy oczko wodne, które stanowić będzie wodopój dla koni.

Ruszyliśmy też z remontem dróg: jedna w okolicy miejscowości Pieńki (1180 m), druga niedaleko wsi Kowalowy Gród, obręb Kuryły (2220 m).

Pierwsza część robót potrwa do końca lutego, kolejna zacznie się po sezonie ptasim.

Geodezyjne wytyczenie drogi fot MPotockaGeodezyjne wytyczenie przebiegu drogi fot MPotockaI po rowie fot MPotockaLokalizacja przyszlego nowego przepustu fot M PotockaLokalizacja remontu przyszlej drogi fot MPotockaOczko wodne fot MPotockaOczko wodne wodopoj dla konikow polskich fot MPotockaPrzebieg prac fot MPotockaRemontowanie drogi obreb Pienki fot MPotockaRemont drogi ukladanie geowlokniny fot MPotocka

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.