DSC0305726 czerwca 2012 r. w Urzędzie Miasta w Białymstoku odbyło się szkolenie „Gniazdowanie ptaków w budynkach a termomodernizacje", które zorganizowaliśmy we współpracy z UM oraz z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. W szkoleniu, wyłączając prelegentów, wzięło udział 30 osób – przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, Zarządu Mienia Komunalnego, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta oraz firm świadczących usługi budowlane.

Obok pracowników PTOP w roli eksperta wystąpiła Dorota Zielińska ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków dzieląc się cennym doświadczeniem zdobytym przez tę organizację na terenie Warszawy. Ciekawą inicjatywą STOP, o której należy wspomnieć, jest pomysł budowy wieży lęgowej dla jerzyków. Jest szansa, że już DSC03041niedługo koncepcje, które zwyciężyły w ogłoszonym swego czasu konkursie, doczekają się realizacji na warszawskich osiedlach. Być może i Białystok doczeka się swojej "wieży dla jerza"?

Cieszymy się, że szkolenie spotkało się z zainteresowaniem, a przedstawiony problem ze zrozumieniem. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz przedstawicielom Urzędu Miasta, którzy zaangażowali się w organizację spotkania.

Drukuj