Zdjęcie rodzinneSzóstego września zakończył się ostatni w Projekcie Cietrzewiowym workamp w Stacji Terenowej PTOP w Kalitniku. Tym razem spotkanie upłynęło pod znakiem zwalczania inwazyjnej nawłoci kanadyjskiej oraz przecinania i konserwacji dróg dojazdowych na działki PTOP. Wolontariusze wykonywali też takie  prace na terenie Stacji jak malowanie podłogi w budynku gospodarczym, przygotowywanie opału na zimę i dbanie o nasze koniki polskie. Po pracy organizowaliśmy projekcje filmów, a jedną noc spędziliśmy na obozie Akcji Siemianówka w charakterze załogantów, kontrolując sieci. Jak zwykle atmosfera była rodzinna i jaka to szkoda, że to już pożegnalne spotkanie.
Oczywiście nie zamierzamy zamykać Stacji na cztery spusty. Planujemy kolejne akcje, już poza projektem, tak aby nasza mała wioska jak najczęściej zaludniała się ludźmi chcącymi dorzucić swoją cegiełkę „trudu i znoju” do naszej szczytnej idei ochrony przyrody.

Pragniemy jako cały zespół Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków serdecznie podziękować wszystkim, którzy przemknęli przez Kalitnik w trakcie tych kilku spotkań. Mamy nadzieję, że nasze nawiązane relacje, nasze przyjaźnie i wspólne cele jeszcze wiele razy skłonią Was do odwiedzenia Podlasia nie tylko we wspomnieniach.


Do zobaczenia!

Walka z nawłociąi z wierzbąPrzecinanie dróg dojazdowych do łąk

 

 

 

 

Można jechaćMalowanie podłogiKoniki polskie

 

 

 

 

ProjekcjaZespół w pracyKolacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.