Jesienny_cietrzew_Foto_Wojciech_MisiukiewiczMiło mi po raz drugi zaprosić wszystkich chętnych na II Workcamp w Stacji Terenowej PTOP w Kalitniku.

Jest on częścią drugiego etapu projektu „Czynna ochrona cietrzewia na terenie Obszaru Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 Puszcza Knyszyńska” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Oprócz odsłaniania kolejnych stanowisk brzozy niskiej (Betula humilis) będziemy pracować wokół Stacji nad jej wyglądem i zabezpieczeniem na zimę.

Czas trwania workcampu: 30 września (poniedziałek) – 6  października (niedziela).

Zapewniamy:

- Zakwaterowanie w budynku Stacji Terenowej,

- Całodzienne wyżywienie składające się z trzech pełnych posiłków,

- Transport z Białegostoku do S.T. Kalitnik,

- Narzędzia i elementy odzieży ochronnej np. rękawice,

- Naukę rozpoznawania chronionych gatunków roślin (np. brzoza niska),

- Naukę rozpoznawania gatunków ptaków występujących w Niecce Gródecko-Michałowskiej (zapewniamy opiekę ornitologów wraz z wysokiej klasy sprzętem optycznym),

- Wyjazd autokarem na wycieczkę ornitologiczną, organizowaną przez PTOP nad Zalew Siemianówka. Oprócz obserwacji ptaków przewidziana jest wizyta w obozie „Akcji Siemianówka”, gdzie będzie można zapoznać się ze sposobami badań nad wędrówkami ptaków oraz obejrzeć z bliska chwytane i obrączkowane osobniki,

-  i oczywiście niezapomniane wieczorne imprezy integracyjne przy ognisku lub kominku (w zależności od pogody).

Proszę zabrać ze sobą:

- Śpiwory,

- Odzież i buty do pracy.

Każdy uczestnik workcampu otrzyma zestaw gadżetów, w skład którego wejdzie torba, kubek, koszulka i mapa Puszczy Knyszyńskiej, oraz potwierdzenie uczestnictwa w pracach Naszego Projektu.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 600505509 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

loga_ckps_1

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 sekretariat@ptop.org.pl

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 smenderski@ptop.org.pl

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 zywkowo@ptop.org.pl