slider-bocian-4

Na przełomie listopada i grudnia br. organizujemy cykl spotkań dotyczących ochrony bociana białego w ramach zadania E3. Do chwili obecnej odbyły się warsztaty w Wyszkowie, Ostrołęce i w Osowcu w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W ramach warsztatów prezentujemy następujące zagadnienia:
- Założenia, cele, zasięg i realizacja projektu LIFE „Ochrona bociana białego w dolinach rzecznych wschodniej Polski”.
- Biologia i ekologia bociana białego.
- Pierwsza pomoc chorym i rannym ptakom oraz pisklętom, które zostały wyrzucone lub wypadły z gniazda, jak zająć się takim ptakiem, kogo powiadomić, jak zorganizować pomoc – prezentacja dr n. wet. Agnieszka Czujkowska, Kierownik Działu Rehabilitacji Zwierząt Dzikich, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie.

Szkolenie skierowane jest do pracowników administracji samorządowej, zakładu energetycznego, RDOŚ i innych organów zajmujących się ochroną przyrody, pracowników parków narodowych i krajobrazowych, weterynarzy oraz strażaków. Prezentacje, po zakończeniu całego cyklu warsztatów zostaną zamieszczone na stronie internetowej projektu.

Harmonogram organizacji warsztatów:

16 listopada Wyszków, miejsce Urząd Miasta
21 listopada Ostrołęka, WSAP Ostrołęka
28 listopada Osowiec, budynek dyrekcji Biebrzańskiego Parku Narodowego
1 grudnia Białystok, Uniwersytet w Białymstoku, Instytut Biologii
15 grudnia Siemiatycze, Siemiatycki Ośrodek Kultury

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem!

Jak zbadac bocianaKroplowke mozna podac do zyły w nodzeNalezy sprawdzic droznosc dzioba i nozdrzyOstrołekaSzkolenie WyszkowSzkolenie Wyszkow dr Agnieszka Czujkowska

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.