Bocian Biały w dolinach rzek

Przyjemnie jest uczestniczyć w tworzeniu czegoś, co działa i zmienia świat wokół na lepsze. Jednym z największych zagrożeń dla bociana białego jest śmiertelność na skutek porażenia prądem na lianach elektroenergetycznych. Szukając sposobu, aby skutecznie temu przeciwdziałać, trafiliśmy na próżnię. Nikt nie oferował i nie posiadał takiego rozwiązania, o które nam chodziło. Dziwne, biorąc pod uwagę skalę śmiertelnych porażeń prądem bocianów. W końcu, wykorzystując całą naszą wiedzę na temat tych ptaków, udało nam się w porozumieniu z ze specjalistami z branży elektrycznej stworzyć prototyp urządzenia, które jak widać na załączonym obrazku, doskonale się sprawdziło. Zamontowano je dzięki naszej rekomendacji i uporowi Kamila Piwowarczyka ze Stowarzyszenie Szansa dla Bociana na kilku powodujących śmiertelne porażenia odłącznikach wokół ośrodka rehabilitacji, który prowadzi. Gdyby nie to ten bocian już by nie żył. Niedługo 270 najniebezpieczniejszych urządzeń w północno-wschodniej Polsce zostanie zabezpieczona przez PTOP w ramach naszego projektu „Ochrona bociana białego w dolinach rzecznych wschodniej Polski” LIFE15 NAT/PL/000728 we współpracy z PGE S.A. Oddział Białystok, aby chronić bociany. I zmieniać świat na lepsze. Zdjęcia: Kamil Piwowarczyk

bocian 1 bocian 2 bocian 3 bocian 4

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.