historia

salaXXIX Zjazd Czlonków i Sympatyków Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków już za nami! Zaczęliśmy tradycyjnie w piątek od wieczornego wypadu na sowy. Mimo, że prognoza pogody nie była dla nas łaskawa, to widać, że duch w narodzie nie ginie, bo powstały dwie dość liczne grupy poszukiwaczy sów. Niestety wiatry niespokojne nie pozwoliły nam wytropić nic poza sóweczką (i to tylko w jednej grupie).1_ Rozmiarowo „nieco” odbiega ona od planowanego puchacza, ale temperamentem nie ustępuje większym ptakom, więc wyjście zaliczamy na plus. Poranek rozpoczęliśmy od wycieczki do Obszaru Ochrony Ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego z Arkadiuszem Szymurą, który poza fenomenalnymi opowieściami  zapewnił nam na szlaku cały „dzięciołowy” orszak, a w nim dzięcioły białogrzbiete, średniego, czarnego, dużego i dzięciołka.

Na XXIX zjazd zaprosiliśmy wielu bardzo ciekawych gości i dzięki temu od 10 do 19 trwał prawdziwy maraton świetnych prezentacji. Prelekcje:

2_ 3_ 5_   7

4_ 6_ 11 k 8

9 10 12 13

14Zaprosiliśmy uczestników zjazdu do konkursu ornitologicznego przygotowanego przez Sławka Niedźwieckiego. Tym razem jednak nie rozróżnialiśmy trudnych do oznaczenia gatunków, ale próbowaliśmy oszacować liczebność stad. Przebiegłość prowadzącego w doborze zdjęć wyprowadziła wielu z nas w pole. 15Zjazd zamknęła już tradycyjna dyskusja między Tomaszem Kłosowskim a Andrzejem Kruszewiczem. Tym razem zastanawialiśmy się „Co my ornitolodzy robimy ptakom?” i czy nasze działania niosą więcej pożytku czy szkody.

 

Po wyjściach terenowych i prelekcjach przyszedł czas na INTEGRACJĘ! Mieliśmy jeszcze dużo siły i energii na długie dyskusje, ale też tańce połamańce i śpiewy przy gitarze. Żałujcie nieobecni!

 gitary tace

Dziękujemy wszystkim prelegentom za bardzo ciekawe wystąpienia a uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia!

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.