Skip to main content

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.

Żeby dorosły człowiek wiedziała jak dbać o środowisko naturalne dobrze jest nauczyć dzieci miłości do przyrody. Prowadzimy regularnie zajęcia w szkołach i przedszkolach na Podlasiu i Warmii. Zawsze po takich zajęciach myślę sobie, że może jeden z wyedukowanych przez nas przedszkolaków, które dziś słuchają naszych wykładów np.: o sowach co to w dzień śpią a w nocy robią „u huuu”, zostanie kiedyś Ministrem Środowiska i spojrzy łaskawie na problem ochrony przyrody.

Od kilku miesięcy realizujemy na terenie powiatu hajnowskiego projekt edukacyjny przygotowany przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”. W dniach 15-19 czerwca przeprowadziliśmy w hajnowskich szkołach i przedszkolach kilkanaście godzin zajęć na temat bioróżnorodności terenów rolniczych. Przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży pokazy filmu, gry terenowe oraz zadania do pracy w grupach takie jak opracowanie planu działania hodowli owiec, restauracji z potrawami regionalnymi lub gospodarstwa agroturystycznego. Dzieci świetnie się razem z nami bawiły, a przy tym nauczyły się kilku nowych rzeczy nie tylko na temat ptaków.

Dzieciaki pilnie rysują  Na zajęciach uczymy się też współpracy i podziału zadań  Niektóre zadania wymagały skupienia  Jedno z zadań polega na milczeniu przez 120s.  Tablica wyników gry terenowej  Rysunek chłopca z klasy II SP nr 6 w Hajnówce  Najszczęśliwsze zwierzę na polu

Projekt "Pola tętniące życiem - kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym" dofinansowany przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach funduszy EOG.

Logosy3

logo ue