DSCN3042Kochani PTOPowicze! Znowu jest buro, szaro i ponuro, ale nie martwcie się, bo „POPOŁUDNIOWA KAWKA Z MLEKIEM” wraca! Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku wspólnie zapraszają na spotkania z cyklu “POPOŁUDNIOWA KAWKA Z MLEKIEM”. Podczas kolejnych spotkań opowiemy jak ptaki widzą naukowcy, a jak artyści, dowiecie się co robi ornitolog zimą, czym jest turystyka ornitologiczna i BIRDWATCHING, a także nieco o najbliższym otoczeniu, czyli ptakach w mieście. Na każdym spotkaniu planujemy konkursy z nagrodami dla uczestników. Bądźcie koniecznie.

Na dobry początek oczywiście nasze ulubione ptaki –„PTAKI OKIEM NAUKOWCA I ARTYSTY”. Są one niezwykle ciekawą i różnorodną grupą zwierząt, więc nie powinno nikogo dziwić, że stanowią obiekt zainteresowania naukowców, ale również przyrodników, fotografików, artystów. Chcemy być jak najbliżej, podglądać, uwieczniać, dotknąć. Należy jednak pamiętać, że ptaki mają swoje prawa, które powinniśmy respektować i właśnie o tym opowie Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Na najbliższym spotkaniu dowiecie się więcej o fotografowaniu ptaków, dzięki opowieściom i fotografiom Janusza Kupryjanowicza z Uniwersytetu w Białymstoku. Barbara Bańka, artystka, malarka, ilustratorka książek zabierze nas w świat sztuki inspirowany przyrodą. A razem z Krzysztofem Deozniziakiem będziemy mieli okazję posłuchać, ale również zobaczyć, ptasi śpiew. Szczegółowy plan poniżej.

pdfPTAKI OKIEM NAUKOWCA I ARTYSTY

Zapraszamy 15 listopada 2018 r. o godzinie 17.00. Miejsce spotkania: Instytut Biologii, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1J, sala 2060 (I p.) Wstęp wolny.

Patronat medialny:

      TVP3 Białystok      PRB 1

 

 

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.