Dzięcioł trójpalczasty, fot. Tomasz TumielDrodzy członkowie PTOP! UWAGA UWAGA ZMIANA PLANÓW! Z powodu zapowiadanego na najbliższy weekend załamania pogody, zdecydowaliśmy o przesunięciu warsztatów dzięciołowych na kolejny weekend 28 -29 kwietnia. Plan i warunki udziału pozostają bez zmian. Zapraszamy ponownie początkujących ornitologów i ptakolubów na kameralne warsztaty do stacji terenowej PTOP w Białowieży na ulicy Mostowej 25. Temat przewodni spotkania to dzięcioły, jak rozpoznawać, gdzie i jak ich szukać.

Startujemy w piątek 28 kwietnia o godzinie 18.00. Opowiemy o metodyce inwentaryzacji dzięciołów i nie tylko. Gość specjalny wieczoru to Arkadiusz Szymura – ornitolog z pasją i wieloletnim doświadczeniem.

Wieczorem skorzystamy z białowieskich okoliczności przyrody przy wspólnym ognisku.

W sobotę 29 kwietnia teorię z poprzedniego wieczoru przekujemy w praktykę. O 6.00 ruszamy w teren w poszukiwaniu dzięciołów. Naszym przewodnikiem będzie Paweł Białomyzy, świetny ornitolog i obrączkarz.

Po części terenowej zapraszamy na wspólne śniadanie i podsumowanie warsztatów. Planowane zakończenie spotkania to 13.00. Stacja terenowa pozostaje do użytku uczestników warsztatów do sobotniego wieczora 29 kwietnia.

Mamy do dyspozycji 10 miejsc noclegowych, w tym 3 łóżka podwójne, dlatego mile widziane są zgłoszenia podwójne, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Prosimy o zabranie śpiworów. Jedzenie należy zakupić we własnym zakresie. W zależności od chęci grupy możemy przygotowywać posiłki wspólnie. Mamy do dyspozycji wyposażoną kuchnię, z której można swobodnie korzystać w czasie warsztatów. W przypadku dużego zainteresowania zaplanujemy kolejne spotkania o podobnym charakterze.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 27 kwietnia lub wyczerpania miejsc.

Zapraszamy!

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.