3Wczoraj tj. 05.11.2012 pracownicy biura, członkowie zarządu oraz wolontariusze – sympatycy PTOP, wspólnie wycinali zakrzaczenia w dolinie Biebrzy. Przy okazji z działki trzeba było zebrać kilka worków śmieci. Odkrzaczanie jest zabiegiem często stosowanym, jeżeli chcemy zachować siedliska otwarte, bardzo ważne dla wielu gatunków ptaków. Ale tym razem mieliśmy inny, nietypowy jak na towarzystwo ornitologiczne. PTOP w Wiźnie jest właścicielem części terenu, na którym znajdują się pozostałości wałów średniowiecznego zamczyska! Wybudowane w XI w., opierało się  atakom Jaćwingów, Prusów i Litwinów, a obecnie niszczeje z powodu porastających go zakrzaczeń.

Silną 12-osobową ekipą podjęliśmy się zadania walki z krzakami w Wiźnie. Dziękujemy uczestnikom za pomoc i zapraszamy na kolejne wspólne akcje. Dzięki wam zapomniany fragment Góry Zamkowej odzyskał godny wygląd średniowiecznego grodziska.

Wszystkich zainteresowanych historią regionu, a szczególnie terenów doliny Biebrzy zachęcamy do uczestnictwa w 40 Wszechnicy Biebrzańskiej, 24 – 25 listopada 2012, w Osowcu Twierdza. Tematem spotkania jest: Dolina Biebrzy teatrem działań wojennych. Więcej informacji o spotkaniu na stronie BbPN.

początek pracw ferworze walkioczyszczone zbocze Góry Zamkowej  zasłużony odpoczynek przy ognisku


 

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.