ZamoszeZ pewnością osoby, które wzięły udział w ostatnim czynie społecznym na terenie Puszczy Białowieskiej, w ramach pomocy Gosi i Andrzejowi Karczewskim, mogą potwierdzić, iż więcej jest radości w dawaniu niż w braniu! Gosia i Andrzej są członkami naszego Towarzystwa i pracownikami Białowieskiego Parku Narodowego. Zawsze służą nam swoją wiedzą i doświadczeniem we wszelkich pracach przy konikach polskich w Kalitniku. W rewanżu za ich bezinteresowną pomoc postanowiliśmy odwdzięczyć się tym razem i zdecydowaliśmy się pojechać do Gosi i Andrzeja (na Zamosze, północno-zachodnia część Obrębu Ochronnego Rezerwat, BPN) i pomóc im w wykonaniu następujących prac:

-        zwijanie pastucha elektrycznego z pastwiska,

-        naprawa drewnianego ogrodzenia,

-        uporządkowanie ogródka przy leśniczówce,

-        posprzątanie kwatery przed sezonem świąteczno-zimowym.

Dzięki licznej ekipie prace zostały sprawnie przeprowadzone i wykonane w stu procentach. Myślę, że Gospodarze byli naprawdę z nas zadowoleni ;) Ostatnim punktem tego dnia było przygotowanie wspólnego obiadu oraz degustacja ciast z lekkim posmakiem nadchodzących świąt :)

W czynie tym udział wzięli: Gosia i Andrzej Karczewscy, Ania, Mariusz, Tosia i Julek Rostkowscy, Sławek Niedźwiecki, Miszo Kocew, Romek Kalski, Iwona Sokołowska, Agnieszka Aleksiejczuk, Kasia Curyło i Marta Potocka.

Fotorelacja została wykonana przez Sławka Niedźwieckiego.   

Zwijanie pastucha elektrycznegoMiszoNosimy słupki

 

 

 

 

 

Wkopywanie nowych słupkówŚwider glebowy bardzo ułatwia pracęAndrzej przykręca nowe żerdzie

 

 

 

 

 

Agnieszka, Marta i Iwona przygotowują posiłekBędzie babka ziemniaczanaGotowe ogrodzenie

 

Sekretariat PTOP

ul. Ciepła 17 15-471 Białystok tel./fax.: 85 664 22 55, 85 6754862 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Regionalne w Olsztynie

ul. Murzynowskiego 18, 10-684 Olsztyn, tel./fax.: 89 533 68 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarstwo rolne PTOP

Żywkowo 7 11-220 Górowo Iławeckie tel./fax.: 89 761 82 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.